Pehlivan Buğday Tohumu

  Beyaz başaklı kılçıksız buğday çeşididir. Bitki yüksekliği 90 - 95 cm Hektolitresi yüksek bin dane ağırlığı 43 - 45 gr. Ekmeklik kalitesi iyidir. Kardeşlemesi yüksektir. 500 - 700 kg/da Yatmaya dayanımı ortadır. Tanesi kırmızı renkli, sert ve çok iridir, kışlık bir çeşit olup soğuğa dayanımı iyi, kurağa dayanımı ortadır. Sarı pasa orta dayanıklı, kahverengi pasa, kök ve kök boğazı hastalıklarına hassastır.

KATE-A-1 Buğday Tohumu

Beyaz başaklı, kılçıksız bir çeşittir. Danesi kırmızı renkli, orta sertttir. Başak yapısı uzun ve dik görünümlüdür. Bitki boyu 100-105 cm’dir. Erkenci bir çeşittir. Kışa dayanıklıdır. Kardeşlenme kapasitesi iyi olup, verim potansiyeli çok yüksektir. Değişen çevre koşullarına adaptasyonu iyidir. Sarı pasa dayanıkldır. Bin dane ağırlığı 33-38 gr’dır.

GÖNEN-98 Buğday Tohumu

Bitki boyu orta uzunlukta olan çeşitte, yapraklar yeşil renkte ve düz bir yapıdadır. Başaklar paralel kenarlı, beyaz, yoğun yapıda ve kılçıklıdır. Taneler yuvarlak sert ve beyaz olup renk özelliği ve camsılığı açısından makarnalık buğdayla karıştırılabilir. 1000 tane ağırlığı 30-32 gr’dır. Yazlık olan çeşidin harman olma kabiliyeti ve gübreye reaksiyonu iyidir.Yapay ve doğal koşullarda, sarı pasa orta hassas, sürme ve rastığa hassas, kara pasa ise orta dayanıklıdır.

FLAMURA-85 Buğday Tohumu

Bitki boyu orta uzunlukta, yaprakları koyu yeşil renkte, tüysüz ve dik bir yapıdadır. Başakları orta yoğunlukta, kılçıklı, yarı çomak şeklinde ve beyazdır. Taneler yumurta şeklinde oval olup rengi kırmızıdır. Yarı sert buğdaylardan olup ekmeklik kalitesi iyidir. 1000dane ağırlığı 34-44 gr'dır. Kışlık olan çeşit, erkenci ve yüksek verimlidir. Soğuğa ve kurağa dayanıklılığı iyidir. Pas hastalıklarına ve septoriaya dayanıklıdır. Marmara bölgesi ile kışlık ekim yapılan diğer bölgelerde taban ve yarı taban alanlar için önerilmektedir.

BASRİ BEY Buğday Tohumu

Sap orta boylu ( 85cm ) yapraklar açık yeşil renkli, tüysüz ve yaprak şekli dardır. Başaklar dik duruşlu ve sık yapıdadır. Kılçıklı olup kılçık rengi beyazdır. Taneler beyaz, yan-sert, orta uzunlukta, 1000 tane ağırlığı 36-39 gramdır. Sulu alanlar için geliştirilmiş bir çeşittir. Kurağa ve soğuğa hassastır. Yatmaya dayanıklı, su ve gübreye reaksiyonu çok iyidir. Verim potansiyeli yüksektir. San ve kara paslara dayanıklı, kahverengi pasa hassastır.