Kurumsal

demo

 AYER'in Temelleri Kurucumuz Ahmet AYER öncülüğünde, 1970'li yıllarda çeltik tarımına başlamasıyla atılmıştır. 1989 yılından itibaren de çeltik tarımının yanında ürettiği çektiği işleyerek pirinç ticaretine başlamıştır. Ayer ailesi 1996 yılında kendine ait çeltik işleme fabrikasını kurarak AYER markası ile modern tesislerinde yüksek kaliteli pirinç üretimine başlamıştır.

  2003 yılında resmi olarak şirketleşen AYER,2004 yılından itibaren, tohumluk çeltik üretimiyle Sertifikalı Tohumluk Üretimi alanında da faaliyet göstermeye başlamıştır. Sertifikalı çeltik, buğday, arpa ve diğer hububat tohumlukları üretimi konusuna titizlik safiyet ve kalitenin ön planda olduğu disiplinli üretimi düstur edilmiş ve kendi standartlarını belirlemiştir. Yıllar içerisinde gelişen sektör koşulları paralelinde AYER, diğer tohumculuk belgelerimin yanısıra T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Özel Sektör Tarım Araştırma Kuruluşu olarak tescil edilmiştir. Tescil sonunda edinilen misyon gereği yeni çeşitlerin adaptasyon, verimlilik ve hastalık denemerini kurmaya ve AR-GE faaliyetlerini gerçekleştirmeye başlamıştır. AYER, Tarımsal Araştırma enstitüleri ile yapılan işbirlikleri sonucunda üretim ve pazarlama haklarını aldığı belli çeşitleri TÜrk tarımına kazandırmıştır. Ülkemiz tarımına uygun yeni tohumluk çeşitleri kazandırmak için sürdürülen çalışmalarda da önemli mesafeler kat edilmiştir.

Günümüzde de AYER, Balıkesir Gönen'de kurulu 5000 ton/yıl kapasiteli modern tohum üretimi tesislerinde kalite ve üretim standartlarını her yıl arttırarak tohum üretimine devam etmektedir. Bahse Konu tohumlukların %85'i AYER'e ait arazilerde üretilmektedir. Tohumlukların üretimi;ekim aşamasından hasat, kurutma ve eleme aşamasına kadar çağın gereklerine uygun kendine ait makine, ekipman ve tesisler de dışarıdan hiçbir hizmet almadan, tüm aşamarda en yüksek denetim ve itina ile yapılmaktadır.

Sertifikalı tohum üretimi konusunda belirlediği yüksek kalite ve kazandığı güvenilirlik sayesinde sektörde hak ettiği yeri almanın haklı gururunu yaşayan AYER, her geçen yıl çiftçilerimiz tarafından özellikle tercih edilen bir marka olmayı başarmıştır.

"Yaptığımız işten kazandığımızı, daha iyisini yapabilmek için yaptığımız işe yatırmayı" mutluluk kaynağı olarak kabul ediyor ve hâlihazırda üretim kapasitesini ve kaliteyi arttıracak yatırımlarımıza devam ediyoruz. Sektör de adı kalite ile anılan bir firma olabilmenin kıymetini biliyor ve devam için gayret sarf ediyoruz. Ülkemiz tarımının kalite ve verimlilik çıtasının yükselmesine katkı vermeye devam edebilmek umuduyla...

AYER Tohumculuk LTD ŞTİ

İletişim

Ayer Gıda Tarım - Tohumculuk Ltd. Şti.

Adres Merkez : Akçaali Mah. Kurtuluş Cad No:30 Gönen/Balıkesir

Adres Fabrika: Gönen Bandırma Karayolu 3 km - Gönen/Balıkesir

Adres Depo : Tohumculuk İşletmesi Tuzakçı Köyü - Gönen/Balıkesir

+90 266 762 05 24

info@ayergida.com.tr | satis@ayergida.com.tr

Facebook/AyerGıdaTohum | Facebook/AyerTohumGönen

Bize ulaşın